קורס צורפות

חתונה
ארגון חתונה

קורס צורפות

 

קורס צורפות


אם החלטתם כי עולם התכשיטים מרתק אתכם, אתם מעוניינים לרכוש מקצוע אמנותי לחיים, כנראה שבחרתם ללמוד קורס צורפות. אם נשווה את ישראל למדינות אירופה, קורס זה, נלמד כשנתיים לארבע שנים. באירופה, לא ניתן ללמוד צורפות לעומק ולהפוך לצורף מקצועי מן המניין, רק באמצעות לימודים בכיתה, אלא, יש ללמוד ולעבור התמחות שנתיים נוספות בבית מלאכה פעיל לצורפות, על מנת ליישם את הלימודים. יש לצין, כי לא כל אדם, מתאים ללימודי צורפות ולא כל אחד מתאים ללימודי שיבוץ. מקצוע הצורפות, הוא לא בעל דימוי יצירתי ורומנטי, כפי שרבים חושבים, מדוב על מקצוע תובעני למדי שדורש סבלנות, משמעת והתמדה. אם אתם חושבים כי אלה הן התכונות שלכם, כדאי כי תתחילו לחפש קורס צורפות איכותי ותתחילו ללמוד.

בחירה נכונה של קורס לצורפות

בישראל, ישנן רמות שונות של קורסים המיועדים ללימודי צורפות. ניתן למצוא בתי ספר מובילים עם מיטב המורים ויש קורסים במתנסים השכונתיים, שכל עקרת בית שמעוניינת לייצר תכשיטים כתחביב, יכולה להירשם לקורס זה. מי שלומד צורפות ומעוניינים ברמה גבוהה, ישנן מכללות ידועות לצורפות, כמו מכללת בצלאל, או מכללת שנקר, שמשם יצאו טובי הצורפים בארץ. הכל תלוי לאיזה מקום אתם מעוניינים לקחת את הצורפות, אם כתחביב או אם כמקצוע לחיים. כאשר אתם נרשמים ללמוד קורס צורפות, כדאי כי תקבלו תכנית מפורטת, מאשר ללמוד אצל מורה המעביר שיעורים מאולתרים הכוללים תרגול לבד.

בחירת מסגרת לימודי הקורס בצורפות

מי שמעוניין בקורס עם תעודה, כדאי כי ימצא בתי ספר שבסוף הקורס לצורפות, מעניקים תעודה מטעם משרד התמ"ת. לא כדאי ללמוד במסגרת זו או אחרת, היות וקיבלת המלצה. יש לבדוק ולהשוות היטב ואז, להחליט בהתאם לנתונים איזו מסגרת, תתאים לתכניות ולדרישות של כל אחד מכם. לא כדאי כי ההחלטה ללמוד קורס לצורפות, תהיה מושפעת מהמחירים של הקורסים השונים הניתנים ברחבי הארץ. למשל שכר לימוד נמוך או גבוה, אינו קריטריון , אשר יכול להשפיע למשל על רמת הלימודים.  יש להעניק עדיפות למוסד לימודים מוכר בתחום הצורפות. משך הקורס ותדירות המפגשים, הם אלה, אשר ישפיעו על הרמה של לימודי הצורפות. קורס צורפות, הנמשך פחות מ-500 שעות, לא יוכל לספק אדם שמעוניין לעסוק במקצוע זה ולא  לראותו כתחביב.

בקשו שיעור ניסיון

יש הרבה בתי ספר המעבירים קורסים לצורפות, אשר נותנים את האפשרות לתלמידים להשתתף בשיעור ניסיון. שיעור כזה, יכול לתת לכם הרבה אינדיקציה, לגבי רמת הקורס. החשוב מכל, זה לדעת לאן אתם מעוניינים לקחת את הלימודים. יש לימודים תיאורטיים מעמיקים לגבי מתכות כגון זהב וכסף, סגסוגות, אבני חן ועוד, אשר חשובים למי שמעוניין להעמיק יותר בתחום. חשוב לברר אם הקורס שתלמדו, יש עליו פיקוח ממשרד העבודה או גורם ממשלתי אחר. הקמת אתריםallnet4u - פתרונות אינטרנט חכמים

 

  כל הזכויות שמורות רק חתונה 2010